Állattartó telepek fejlesztésének támogatása
VP2-4.1.1.-20

Pakodi sertéstelep korszerűsítése
3157924287

A szerződött támogatás összege:
410.214.058,-Ft
A támogatás mértéke (%-ban: 50%)

A kedvezményezett neve:
Végh Róbert

A projekt befejezési dátuma:
2023.03.01.

A projekt tartalma:

A projekt keretében a Pakod, Nándor major 02130 hrsz-on található telepen új sertéshizlalda kerül építésre, ehhez kapcsolódóan építéssel járó új technológiák kerülnek beépítésre. Megvalósul egy 2.000 férőhelyes hizlalda, amely a ma elérhető egyik legjobb szellőzési rendszerrel lesz szerelve, amely intelligens ventilátor-motorokkal, légmennyiség-mérő egységgel és szabályozó fojtószeleppel lesz szerelve. Az etetőrendszer továbbfejlesztett Roxell Turbomat Blue Hox típusú etetőkkel van szerelve, a behordó-rendszer teljesen zárt, a behordott takarmány az istálló levegőjével csak az etetőtálban érintkezik. Az etető továbbfejlesztett itatórendszere úgy van kialakítva, hogy a vízpocsékolást minimalizálja.

A 180 férőhelyre beépítendő Nooyen Balance padozat liftes padozat, egyedülálló, innovatív technológia, ami a kiemelkedő termelési színvonalat szolgálja. A fiaztatói elhullások nagy részét, mintegy 40%-át megmenti.

A Farotek rendszer kiépítésével újszerű innovatív technológiát viszünk a termelésbe, ami könnyen üzemeltethető, minden terem egyedileg működtethető, hálózattal központi számítógéphez csatlakoztatható, ami megkönnyíti az adatok mentését, kezelését és kiértékelését.

A kiépítésre kerülő malac tejitató rendszer egy új malacetetési módszer, ami nagy fokban automatizálható, higiénikus és már 1 napos kortól friss, folyékony táplálékhoz juttatja a malacokat.

Az 5-ös kocaszállás átépítésével az állatoknak nagyobb férőhelyet biztosítunk. Az állatok önmaguk szabályozzák az etetőrészre való bejutást, illetve a csoportban tartózkodást.

A projekt keretében eszközbeszerzés is történik; 1 db MANITOU MLT 840 145 PS teleszkópos rakodógép kerül beszerzésre.

A projekt részét képezi 2 db 50 KW teljesítményű napelemes rendszer telepítése (1 db meglévő istálló tetőszerkezetére; 1 db a projekt keretében épített új hizlaldára).

 


 

Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése
VP2-4.1.1.7-20

Pakodi sertéstelep járványvédelmi rendszerének fejlesztése
3082238712

A szerződött támogatás összege:
17.105.129,- Ft
A támogatás mértéke (%-ban: 50%)

A kedvezményezett neve:
Végh Róbert

A projekt befejezési dátuma:
2021.04.20

A projekt tartalma:

A kerítésépítés 1.081,45 méter hosszban valósult meg. Ezen hosszban végig dupla kerítés alakult ki. A régi, illetve az új kerítés közti 1-1,5 méteres rész geotextiliával lett fedve, illetve kulé kaviccsal lett feltöltve, ami megakadályozza a rágcsálók telepre jutását, a geotextilia pedig megakadályozza a gyomosodást. A kerítés építés során 2,5 méterenként fúrt lyukakba betonozott beton kerítéslábak, közte beton lábazat lett kiképezve 20 cm szélességben, illetve 20 cm magasságban. A beton oszlopokra ponthegesztett acélháló lett feszítve vezérdrótokkal, illetve menetes feszítőkkel szerelve. A kerítésoszlopok tetejére befejezésként egy sor szögesdrót került.

A takarmánysilók kerítés vonalba állításával a takarmánykeverő és a telep között mozgó tápszállító autó telepre való beengedését tudjuk kikerülni. A silókba töltött takarmányt egy belső takarmánykiosztó kocsi osztja szét az istállók között.

A két nagy teljesítményű mosó beszerzés a hízlaldák gyors és alapos tisztítását teszi lehetővé. A megfelelő hatékonyság érdekében 13 KW-os villamos teljesítmény és óránkénti 2.500 liter vízfelhasználás jellemzi a gépet.

A kisebb nagynyomású mosó gépeket a fiaztatóban, illetve malacnevelőben használjuk. A gépet 9,2 KW-os villamos teljesítmény és 1.000 liter óránkénti vízfelhasználás jellemzi.

A három seprőgép három részlegre lett kihelyezve, így nem kell a gépeket mozgatni a részlegek között. A gyalogkíséretű seprőgép kevés hibalehetőséggel gyors munkavégzést tesz lehetővé.

A nagynyomású mosó-fertőtlenítő kocsira jellemző a vegyszerek könnyű mozgatása, könnyű adagolása és a könnyű állíthatóság az oldószer, a fertőtlenítőszer és a nagynyomású mosás váltása között.

Az UV germicid lámpákat a telepi kerítés vonalában lévő konténerben helyeztük el, amelybe a telepre beszállítandó eszközöket, raklapos árukat helyezik be és az előírt idő lejárta után a telep belső területéről tudjuk őket csíramentes állapotban bevinni.

 


 

Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyság elősegítése a feldolgozásban
VP3-4.2.1-15

Húsüzem átalakítása, irodákat, raktárakat tartalmazó épületrésszel történő bővítése
1814581482

A szerződött támogatás összege:
80.752.338,- Ft
A támogatás mértéke (%-ban: 50%)

A kedvezményezett neve:
Végh Zsolt

A projekt befejezési dátuma:
2020.01.24.

A projekt tartalma:

A vevőim az általam gyártott termékekkel elégedettek, de a további bővülést a jelenlegi gyártókapacitásunkkal nem tudjuk garantálni. Nem elég jó minőséget gyártani, ebből mennyiséget is tudni kell előállítani, hogy a nagyobb partnereket is megcélozhassuk, így a piaci részesedésünket ezen a téren is növelni tudjuk.

Az új feldolgozó üzem teljesítménye a felújítás után mintegy 2 tonna/napra nő az eddigi 0,5 tonna/nap helyett. Ez az üzem rendelkezik a megfelelő struktúrával, viszont egyes üzemrészei - feldolgozó, érlelő, főző, hűtők - mindenképpen felújításra szorulnak. A már rendelkezésre álló gépeken felül szükséges volt az alábbi gépek beszerzése: 120 literes kutter, főző-füstölő szekrények - 1 ill. 2 kocsis, 500 literes főzőüst.

Újdonságnak mondható a megfelelően méretezett napelem garnitúra, amely az üzem energiaellátásának egy részét biztosítja, ezzel hozzájárul a költségek alacsony szinten tartásához.

 


 

Sertéstartó telepek korszerűsítése
VP2-4.1.1.5-16

1200 férőhelyes hizlalda építése, kútépítés
1778496216

A szerződött támogatás összege:
97.479.970,- Ft
A támogatás mértéke (%-ban: 50%)

A kedvezményezett neve:
Végh Róbert

A projekt befejezési dátuma:
2020.02.26.

A projekt tartalma:
A fejlesztés célja a hizlaldai férőhelyek számának növelése az állategészségügyi és állatvédelmi előírások betartása végett.

A mintegy 1.020 m2-es hizlalda a 30 kg-tól végsúlyig történő hizlalásra alkalmas, 3 teremben, termenként 400 férőhellyel. Az istálló termelésbe állításával évente mintegy 336.000 kilogrammnyi élősúllyal többet tudunk piacra bocsátani, amivel az árbevétel – azonos paraméterek mellett – 15 %-kal növelhető.

Az épület tetőszerkezetre 50 kWp teljesítményű napelem rendszer lett felszerelve, ami a telepi áramfelhasználás közel 10%-t fedezni tudja. A tetőre beépített napelemek ezen istállón kívül még több termelőegység ezáltal a megnövekedett hízókibocsátás ellenére sem lesz magasabb. A számítások szerint telepi szinten mintegy 10%-os villamosenergia-megtakarítás várható.

A megnövekedett vízfelhasználás és a vízminőség javítása érdekében egy új kút fúrása, illetve hozzá kapcsolódó vízkezelő rendszer üzembe helyezése is megtörtént. Az új kút és a vízkezelő rendszer üzembeállításával tisztább ivóvizzel tudjuk ellátni az állatokat.